Złoty Medal 117-tych Międzynarodowych Targów Wynalazczości dla GIG

Mobilne laboratorium smogowe Eko Patrol GIG zostało nagrodzone Złotym Medalem 117. Międzynarodowych Targów Wynalazczości „Concours Lépine” w Paryżu. Jest to jedna z najważniejszych imprez wystawienniczych we Francji, organizowana przez Stowarzyszenie Francuskich Wynalazców i Producentów pod patronatem Prezydenta Francji oraz Ministra, Prefekta Policji.

Jej historia  sięga 1901 roku, a inicjatorem był ówczesny prefekt Louis Lépine, który w ramach działań mających pobudzić francuską gospodarkę do walki z kryzysem, wymyślił  konkurs, nazwany później jego imieniem. W czasie swej ponad 100-letniej działalności, Targi wypromowały m.in. takie wynalazki jak silnik dwusuwowy, turbinę cieplną, sztuczne serce, sztuczne płuco czy aparat do transfuzji krwi.

Podczas imprezy, która zakończyła się 8 maja br. wystawcy z kilkunastu krajów (m.in. z Chin i Tajwanu) zaprezentowali  583 innowacyjne rozwiązania.  

Eko Patrol GIG służy do szybkiej inwentaryzacji zagrożeń smogowych na znacznym obszarze. Składa się z samochódu elektrycznego, wyposażonego w stację meteo i platformy pomiarowe z niezależnym systemem sterowania, zasilania i GPS oraz aparatury kontrolno-pomiarowej zainstalowanej na dronie.

Autorami nagrodzonego rozwiązania są: mgr inż. Marcin Fisior, dr Marcin Głodniok, dr Adam Hamerla, dr inż. Krystian Kadlewicz, Adam Ramowski, inż. Tadeusz Smoła, mgr inż. Marcin Słota i dr Adam Szade.

Serdecznie gratulujemy!

+ 48-32-259-2000